poniedziałek, 14 marca 2011

Zioła a Płodność Część 2

W tym cyklu prezentujemy zioła, które mają udokumentowany, pozytywny wpływ na płodność kobiety.

Mimo, iż zioła nie stanowią drastycznej ingerencji w Twój organizm, pamiętaj aby od początku ich przyjmowania uważnie obserwować reakcję swojego organizmu i zaprzestać przymjowania w momencie uzyskania pozytywnego testu ciążowego. Żadnego z ziół nie przyjmuj w większej dawce, niż jest zalecane przez producenta lub lekarza.

Lukrecja (glycyrrhiza glabra) – zawiera izoflawony, roślinne substancje o właściwościach estrogenu. Wpływa alkalizująco na organizm, tworząc środowisko bardziej sprzyjające spermie.W połączeniu z herbatą miętową jest doskonałym napojem pobudzającym libido. Korzeń lukrecji jest składnikiem suplementu femifertil™ dostępnego na naszej stronie.

Żeńszeń syberyjski (eleutherococcus senticosus) - w TCM stosowany jest dla wzmocnienia energii witalnej ciała (tzw. Chi); wpływa pozytywnie na poziom hormonów rozrodczych, tonizuje mięśnie macicy, wspiera poprawnie funkcjonowanie macicy. Żeńszeń jest składnikiem suplementu femifertil™ dostępnego na naszej stronie.

Dzięgiel, zwany również Dong Quai (angelica sinensis) – to zioło pochodzące z Chin; według TMC, doskonale tonizuje krew. Zawiera żelazo, witaminę B12, oraz witaminę E – substancje działające krwiotwórczo. Dong Quai przywraca równowagę estrogenu w organizmie, dlatego w Chinach używany jest do regulowania cyklu miesiączkowego. Ponieważ ma właściwości rozrzedzające krew, nie powinien być przyjmowany podczas menstruacji oraz nie powinien być przyjmowany równocześnie z lekami rozrzedzającymi krew.

Aletra lecznicza (chamaelirium luteum; ang. false unicorn root) – stosowany od wieków przez rdzennych mieszkańców Ameryki przy leczeniu niepłodności. Działa pobudzająco na receptory estrogenu w jajnikach; ma działanie przeciwzapalne i tonizujące na tkanki macicy. Reguluje hormony i cykl miesiączkowy, łagodzi bóle miesiączkowe, może być też pomocny przy cystach jajników, endometriozie, oraz suchości pochwy. Można go stosować przec cały cykl miesiączkowy.

Liść maliny czerwonej (rubus idaei) – zawiera progesterogenną substancję fitoprogesteron, a tym samym jest pomocny w drugiej fazie cyklu. Jest też polecany w trakcie ciąży, gdyż działa tonizująco i uspokajająco na macicę, co jest korzystne w profilaktyce poronień. Liść maliny jest składnikiem suplementu femifertil™ dostępnego na naszej stronie.

Pochrzyn włochaty (dioscorea villosa, ang. wild yam) – może zwiększać produkcję progesteronu, więc jest pomocny przy krótkiej fazie lutealnej lub innych problemach niedomogi lutealnej. Powinien być przyjmowany wyłącznie po owulacji. UWAGA: przyjmowanie przed owulacją może mieć działanie antykoncepcyjne (zapobiegać owulacji).

Jagody niepokalanka (vitex agnus castus) - regulują owulację i miesiączkowanie, a także prawidłowy przebieg menstruacji. Można je przyjmować przez cały cykl miesiączkowy.

Olej z wiesiołka – doskonale wspomaga produkcję płodnego śluzu szyjkowego (patrz płodny śluz szyjkowy). Zalecany jest szczególnie u kobiet mających problemy z suchością pochwy. Można go przyjmować od pierwszego dnia miesiączki do owulacji (może wywoływać skurcze macicy, więc nie jest zalecany w drugiej fazie cyklu).

Zielona herbata – zawiera katechiny, silne przeciwutleniacze o właściwościach odmładzających i wspomagających płodność.

Ostropest plamisty (silybum marianum) – doskonale tonizuje wątrobę, dobrze jest stosować go na początku zmian w diecie, w celu oczyszczenia organizmu; po 1-2 tygodniach zaprzestać przyjmowania.
Dodaj do: wykop.plWrzuć w Gwar Dodaj do Spis.pl Dodaj do Polec.pl

Brak komentarzy: